Slik spilles Eliteserien 2018

19/12/2017

Terminlista for den kommende sesongen ble lagt ut i dag.

Det er ikke engang julaften, men allerede er det under tre måneder til avspark i Eliteserien 2018, og i dag, tirsdag, ble terminlista for den kommende sesongen lagt ut. Fotballforbundet og Eurosport har samtidig klargjort TV-kampene for de 16 første serierundene. Sjekk hele oppsettet under.

Runde 1, 11. mars:

Bodø/Glimt - Lillestrøm (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Kristiansund - Vålerenga (Mandag 19.00, MAX)

Molde - Sandefjord (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Odd - Haugesund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Ranheim - Brann (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)

Sarpsborg 08 - Rosenborg (Søndag 20.00, Eurosport Norge)

Start - Tromsø (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Strømsgodset - Stabæk (Søndag 18.00, Eurosport Norge)

Runde 2, 18. mars:

Brann - Bodø/Glimt (Søndag 18.00, Eurosport Norge)

Haugesund - Molde (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Lillestrøm - Sarpsborg 08 (Lørdag 15.30, MAX)

Rosenborg - Kristiansund (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)

Sandefjord - Ranheim (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Stabæk - Start (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Tromsø - Strømsgodset (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Vålerenga - Odd (Søndag 20.00, Eurosport Norge)

Runde 3, 2. april (påske):

Bodø/Glimt - Haugesund (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Kristiansund - Lillestrøm (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Molde - Tromsø (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Odd - Rosenborg (Mandag 20.00, MAX)

Ranheim - Stabæk (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Sarpsborg 08 - Vålerenga (Mandag 18.00, Eurosport Norge)

Start - Sandefjord (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 5)

Strømsgodset - Brann (Mandag 18.00, MAX)

Runde 4, 8. april (SUPERHELG):

Brann - Kristiansund (Søndag 18.00, Eurosport Norge)

Haugesund - Sarpsborg 08 (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Lillestrøm - Start (Mandag 19.00, MAX)

Odd - Bodø/Glimt (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Rosenborg - Molde (Supersøndag 20.00, TVNorge)

Sandefjord - Stabæk (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Tromsø - Ranheim (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Vålerenga - Strømsgodset (Derbylørdag 18.00, Eurosport Norge)

Runde 5, 15. april:

Bodø/Glimt - Rosenborg (Mandag 19.00, MAX)

Molde - Lillestrøm (Søndag 18.00, MAX)

Ranheim - Haugesund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Sandefjord - Kristiansund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Sarpsborg 08 - Brann (Søndag 20.00, Eurosport Norge)

Stabæk - Tromsø (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Start - Vålerenga (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)

Strømsgodset - Odd (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Runde 6, 22. april:

Brann - Stabæk

Haugesund - Strømsgodset

Kristiansund - Bodø/Glimt

Lillestrøm - Ranheim

Odd - Sarpsborg 08

Rosenborg - Start

Tromsø - Sandefjord

Vålerenga - Molde

Runde 7, 29. april:

Molde - Odd

Ranheim - Vålerenga

Sandefjord - Brann

Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt

Stabæk - Lillestrøm

Start - Haugesund

Strømsgodset - Rosenborg

Tromsø - Kristiansund

Runde 8, 6. mai:

Bodø/Glimt - Strømsgodset

Brann - Tromsø

Kristiansund - Stabæk

Lillestrøm - Sandefjord

Odd - Start

Rosenborg - Ranheim

Sarpsborg 08 - Molde

Vålerenga - Haugesund

Runde 9, 13. mai:

Haugesund - Kristiansund

Molde - Bodø/Glimt

Ranheim - Odd

Sandefjord - Vålerenga

Stabæk - Rosenborg

Start - Brann

Strømsgodset - Sarpsborg 08

Tromsø - Lillestrøm

Runde 10, 16. mai:

Bodø/Glimt - Tromsø

Brann - Haugesund

Kristiansund - Ranheim

Molde - Strømsgodset

Odd - Sandefjord

Rosenborg - Lillestrøm

Sarpsborg 08 - Start

Vålerenga - Stabæk

Runde 11, 21. mai (pinse):

Haugesund - Rosenborg

Kristiansund - Strømsgodset

Lillestrøm - Brann

Ranheim - Molde

Sandefjord - Sarpsborg 08

Stabæk - Odd

Start - Bodø/Glimt

Tromsø - Vålerenga

Runde 12, 27. mai (SUPERHELG):

Bodø/Glimt - Ranheim

Haugesund - Tromsø

Molde - Start

Odd - Kristiansund

Rosenborg - Brann (Supersøndag)

Sarpsborg 08 - Stabæk

Strømsgodset - Sandefjord

Vålerenga - Lillestrøm (Derbylørdag)

Runde 13, 10. juni (SUPERHELG):

Brann - Vålerenga (Supersøndag)

Kristiansund - Molde (Derbylørdag)

Lillestrøm - Odd

Ranheim - Sarpsborg 08

Sandefjord - Haugesund

Stabæk - Bodø/Glimt

Start - Strømsgodset

Tromsø - Rosenborg

Runde 14, 24. juni (VM):

Bodø/Glimt - Sandefjord

Haugesund - Lillestrøm

Molde - Stabæk

Odd - Brann

Rosenborg - Vålerenga

Sarpsborg 08 - Tromsø

Start - Kristiansund

Strømsgodset - Ranheim

Runde 15, 1. juli (VM):

Brann - Molde

Kristiansund - Sarpsborg 08

Lillestrøm - Strømsgodset

Ranheim - Start

Sandefjord - Rosenborg

Stabæk - Haugesund

Tromsø - Odd

Vålerenga - Bodø/Glimt

Runde 16, 8. juli (VM):

Bodø/Glimt - Brann

Haugesund - Sandefjord

Molde - Vålerenga

Odd - Lillestrøm

Rosenborg - Tromsø

Sarpsborg 08 - Ranheim

Start - Stabæk

Strømsgodset - Kristiansund

Runde 17, 5. august:

Brann - Start

Kristiansund - Odd

Lillestrøm - Molde

Ranheim - Rosenborg

Stabæk - Sarpsborg 08

Strømsgodset - Bodø/Glimt

Tromsø - Haugesund

Vålerenga - Sandefjord

Runde 18, 12. august:

Bodø/Glimt - Kristiansund

Haugesund - Vålerenga

Molde - Brann

Odd - Strømsgodset

Rosenborg - Stabæk

Sandefjord - Tromsø

Sarpsborg 08 - Lillestrøm

Start - Ranheim

Runde 19, 19. august:

Bodø/Glimt - Odd

Brann - Sarpsborg 08

Kristiansund - Rosenborg

Lillestrøm - Haugesund

Ranheim - Sandefjord

Stabæk - Molde

Strømsgodset - Start

Vålerenga - Tromsø

Runde 20, 26. august (SUPERHELG):

Haugesund - Stabæk

Molde - Ranheim

Rosenborg - Strømsgodset

Sandefjord - Lillestrøm

Sarpsborg 08 - Kristiansund

Start - Odd

Tromsø - Bodø/Glimt (Derbylørdag)

Vålerenga - Brann (Supersøndag)

Runde 21, 2. september:

Bodø/Glimt - Sarpsborg 08

Brann - Ranheim

Kristiansund - Start

Lillestrøm - Vålerenga

Odd - Molde

Rosenborg - Haugesund

Stabæk - Sandefjord

Strømsgodset - Tromsø

Runde 22, 16. september (SUPERHELG):

Haugesund - Brann

Molde - Kristiansund (Derbylørdag)

Ranheim - Strømsgodset

Sandefjord - Bodø/Glimt

Sarpsborg 08 - Odd

Start - Lillestrøm

Tromsø - Stabæk

Vålerenga - Rosenborg (Supersøndag)

Runde 23, 23. september:

Bodø/Glimt - Start

Brann - Sandefjord

Kristiansund - Haugesund

Lillestrøm - Tromsø

Odd - Vålerenga

Rosenborg - Sarpsborg 08

Stabæk - Ranheim

Strømsgodset - Molde

Runde 24, 30. september:

Haugesund - Bodø/Glimt

Lillestrøm - Stabæk

Molde - Rosenborg

Ranheim - Kristiansund

Sandefjord - Odd

Sarpsborg 08 - Strømsgodset

Tromsø - Brann

Vålerenga - Start

Runde 25, 7. oktober:

Bodø/Glimt - Molde

Brann - Lillestrøm

Kristiansund - Tromsø

Odd - Ranheim

Rosenborg - Sandefjord

Stabæk - Vålerenga

Start - Sarpsborg 08

Strømsgodset - Haugesund

Runde 26, 21. oktober:

Haugesund - Odd

Lillestrøm - Rosenborg

Molde - Sarpsborg 08

Ranheim - Bodø/Glimt

Sandefjord - Strømsgodset

Stabæk - Brann

Tromsø - Start

Vålerenga - Kristiansund

Runde 27, 28. oktober (SUPERHELG):

Bodø/Glimt - Stabæk

Brann - Rosenborg (Supersøndag)

Kristiansund - Sandefjord

Odd - Tromsø

Ranheim - Lillestrøm

Sarpsborg 08 - Haugesund

Start - Molde

Strømsgodset - Vålerenga (Derbylørdag)

Runde 28, 4. november:

Brann - Strømsgodset

Haugesund - Ranheim

Lillestrøm - Bodø/Glimt

Rosenborg - Odd

Sandefjord - Start

Stabæk - Kristiansund

Tromsø - Molde

Vålerenga - Sarpsborg 08

Runde 29, 1. november:

Bodø/Glimt - Vålerenga

Kristiansund - Brann

Molde - Haugesund

Odd - Stabæk

Ranheim - Tromsø

Sarpsborg 08 - Sandefjord

Start - Rosenborg

Strømsgodset - Lillestrøm

Runde 30, 25. november:

Brann - Odd

Haugesund - Start

Lillestrøm - Kristiansund

Rosenborg - Bodø/Glimt

Sandefjord - Molde

Stabæk - Strømsgodset

Tromsø - Sarpsborg 08

Vålerenga - Ranheim

 


Axel With Gogstad

 

Bookietest 2016