Engelske skader og karantener | uke 16/17

21/04/2017

Oppdaterte skadelister for Premier League, FA-cup og The Championship!

FA CUP

CHELSEA –
TOTTENHAM

Lørdag 22. april kl. 18:15
WEMBLEY STADIUM – DOMMER: MARTIN ATKINSON (WEST YORKSHIRE)
CHELSEA SKADER: Thibaut Courtois (ankel).
TOTTENHAM SKADER: Erik Lamela (hofte), Danny Rose (kne), Harry Winks (ankel), Michel Vorm (kne).

ARSENAL –
MANCHESTER C

Søndag 23. april kl. 16:00
WEMBLEY STADIUM – DOMMER: CRAIG PAWSON (SOUTH YORKSHIRE)
ARSENAL SKADER: Santi Cazorla (ankeloperert), Lucas Perez (lår), David Ospina (rygg), Danny Welbeck (fot), Shkodran Mustafi (lår).
MANCHESTER C SKADER: Ilkay Gundogan (kneoperert), Gabriel Jesus (ankel), Bacary Sagna (lyske).

PREMIER LEAGUE

BOURNEMOUTH –
MIDDLESBROUGH

Lørdag 22. april kl. 16:00
VITALITY STADIUM – DOMMER: GRAHAM SCOTT (OXFORDSHIRE)
BOURNEMOUTH SKADER: Callum Wilson (kneoperert), Adam Federici (kne), Andrew Surman (kne), Dan Gosling (kne), Jack Wilshere (legg).
MIDDLESBROUGH SKADER: Fabio da Silva (kne), Grant Leadbitter (hamstring), Victor Valdes (ribbein).

HULL –
WATFORD

Lørdag 22. april kl. 16:00
KCOM STADIUM – DOMMER: BOBBY MADLEY (WEST YORKSHIRE)
HULL SKADER: Moses Odubajo (kneoperert), Brian Lenihan (kne), Greg Luer (kne), Will Keane (kneoperert), Ryan Mason (hode), Omar Elabdellaoui (rygg), David Meyler (kne).
WATFORD SKADER: Roberto Pereyra (kneoperert), Mauro Zarate (kneoperert), Ben Watson (lyske), Younes Kaboul (hamstring), Craig Cathcart (kne).

SWANSEA –
STOKE

Lørdag 22. april kl. 16:00
LIBERTY STADIUM – DOMMER: MICHAEL OLIVER (NORTHUMBERLAND)
SWANSEA SKADER: Nathan Dyer (akilles), Angel Rangel (ankel), Jack Cork (ankel).
STOKE SKADER: Stephen Ireland (beinbrudd), Joe Allen (hamstring), Ibrahim Afellay (kneopereret), Shay Given (rygg).

WEST HAM –
EVERTON

Lørdag 22. april kl. 16:00
LONDON STADIUM – DOMMER: ROGER EAST (WILTSHIRE)
WEST HAM SKADER: Angelo Ogbonna (kneoperert), Pedro Obiang (ankel), Winston Reid (lyske), Michail Antonio (hamstring).
KARANTENE: Mark Noble – 1 kamp fra 22/4. Sam Byram – 2 kamper fra 22/4.
EVERTON SKADER: Muhamed Besic (kneoperert), Yannick Bolaise (kneoperert), James McCarthy (hamstring), Seamus Coleman (beinbrudd), Ramiro Funes Mori (kne), Aaron Lennon (legg), Enner Valencia (får ikke spille mot sin egentlige arbeidsgiver).

BURNLEY –
MANCHESTER U

Søndag 23. april kl. 15:15
TURF MOOR – DOMMER: ANTHONY TAYLOR (CHESHIRE)
BURNLEY SKADER: Kevin Long (kneoperert), Dean Marney (kneoperert), Johann Berg Gudmundsson (kne), Scott Arfield (kne), Sam Vokes (hamstring).
MANCHESTER U SKADER: Phil Jones (fot), Chris Smalling (kne), Juan Mata (lyskeoperert).

LIVERPOOL –
CRYSTAL PALACE

Søndag 23. april kl. 17:30
ANFIELD – DOMMER: ANDRE MARRINER (WEST MIDLANDS)
LIVERPOOL SKADER: Danny Ings (kneoperert), Ovie Ejaria (ankel), Jordan Henderson (fot), Adam Lallana (lår), Sadio Mane (kneoperert), Ragnar Klavan (kne).
CRYSTAL PALACE SKADER: Steve Mandanda (kneoperert), Scott Dann (kne), James Tomkins (lår), Loic Remy (lår), Mamadou Sakho (får ikke spille mot sin egentlige arbeidsgiver).

CHAMPIONSHIP

NORWICH –
BRIGHTON

Fredag 21. april kl. 20:45
CARROW ROAD – DOMMER: PETER BANKES (MERSEYSIDE)
NORWICH SKADER: Lewis Thompson (bekkenben).
BRIGHTON SKADER: Connor Goldson (hjerte), Shane Duffy (fot), Sam Baldock (legg).

BRENTFORD –
QUEENS P.R.

Lørdag 22. april kl. 16:00
GRIFFIN PARK – DOMMER: JAMES ADCOCK (NOTTINGHAMSHIRE)
BRENTFORD SKARER: Alan Judge (beinbrudd), Lewis MacLeod (kneoperert), Josh McEachran (ankel), Maxime Colin (lår), Lasse Vibe (ankel).
QUEENS P.R. SKADER: Steven Caulker (hofte), Jordan Cousins (låroperert).

BRISTOL C –
BARNSLEY

Lørdag 22. april kl. 16:00
ASHTON GATE – DOMMER: SCOTT DUNCAN (NORTHUMBERLAND)
BRISTOL C SKADER: Adam Matthews (hamstring), Gary O’Neil (kne).
BARNSLEY SKADER: Sessi D’Almida (kne), Ady White (lyske), Callum Elder (lår), Andy Yiadom (skulderoperert), Alex Hammill (fot).

BURTON –
LEEDS

Lørdag 22. april kl. 16:00
PIRELLI STADIUM – DOMMER: DARREN BOND (LANCASHIRE)
BURTON SKADER:  Jon McLaughlin (skulder).
LEEDS SKADER: Tyler Denton (legg), Marco Silvestri (kne).
KARANTENE: Liam Cooper – 2 kamper fra 22/4.
PÅ 14 GULE KORT: Pontus Jansson.

HUDDERSFIELD –
FULHAM

Lørdag 22. april kl. 16:00
JOHN SMITHS STADIUM – DOMMER: ANDY DAVIES (HAMPSHIRE)
HUDDERSFIELD SKADER: Joe Murphy (hånd), Jon Gorenc Stankovic (kneoperert), Izzy Brown (kne), Kasey Palmer (hamstring), Philip Billing (lyske).
FULHAM SKADER: Denis Odoi (legg).

NOTTINGHAM F –
READING

Lørdag 22. april kl. 16:00
CITY GROUND – DOMMER: GEOFF ELTRINGHAM (TYNE & WEAR)
NOTTINGHAM F SKADER: Matty Fryatt (akilles), Stephen Henderson (akilles).
READING SKADER: Callum Harriott (hamstring), Paul McShane (hamstring), Joey van der Berg (hamstring), Deniss Rakels (ankel).

ROTHERHAM –
IPSWICH

Lørdag 22. april kl. 16:00
NEW YORK STADIUM – DOMMER: JEREMY SIMPSON (LANCASHIRE)
ROTHERHAM SKADER: Lee Camp (kne), Kirk Broadfoot (legg), Stephen Kelly (legg), Lee Frecklington (lår), Anthony Forde (ankel).
IPSWICH SKADER: Giles Coke (kneoperert), Luke Hyam (ankel), Adam Webster (ankeloperert), Steven Taylor (hamstring), Jonas Knudsen (skulder), Dean Gerken (skulder).

SHEFFIELD W –
DERBY

Lørdag 22. april kl. 16:00
HILLSBOROUGH – DOMMER: PAUL TIERNEY (LANCASHIRE)
SHEFFIELD W SKADER: Kieran Lee (hofte), Sam Hutchinson (lår), Almen Abdi (kneoperert).
DERBY SKADER: George Thorne (beinbrudd), Craig Forsyth (kneoperert), Nick Blackman (kne), Jason Shackell (rygg), David Nugent (lyske).

WIGAN –
CARDIFF

Lørdag 22. april kl. 16:00
DW STADIUM – DOMMER: OLIVER LANGFORD (WEST MIDLANDS)
WIGAN SKADER: Reece Burke (hofte), Luke Garbett (rygg), Donervon Daniels (ankel), Will Grigg (kne), Andy Kellett (kne), Omar Bogle (lår).
CARDIFF SKADER: Rhys Healey (kneoperert), Sol Bamba (lyske).

WOLVERHAMPTON –
BLACKBURN

Lørdag 22. april kl. 16:00
MOLINEUX – DOMMER: DAVID COOTE (WEST YORKSHIRE)
WOLVERHAMPTON SKADER: Michal Zyro (kneoperert), Jordan Graham (kneoperert), Joe Mason (brokk), Connor Ronan (rygg), Carl Ikeme (hamstring), Helder Costa (ankel).
BLACKBURN SKADER: Corry Evans (lyske), Danny Graham (hofte), Gordon Greer (lår), Charlie Mulgrew (ankel), Darragh Lenihan (ankel), Jason Steele (ankel).

ASTON VILLA –
BIRMINGHAM

Søndag 23. april kl. 13:00
VILLA PARK – DOMMER: SIMON HOOPER (WILTSHIRE)
ASTON VILLA SKADER: Jordan Lyden (lår), Ritchie De Laet (kneoperert), Libor Kozak (ankeloperert), Birkir Bjarnason (kne), Gabby Agbonlahor (hamstring), Neil Taylor (lyske).
KARANTENE: Jonathan Kodjia – 3 kamper fra 23/4.
BIRMINGHAM SKADER: Michael Morrison (brokkoperert), Clayton Donaldson (kne), Josh Dacres-Cogley (ankel), Tomasz Kuszczak (skulder).

NEWCASTLE –
PRESTON

Mandag 24. april kl. 20:45
ST JAMES’ PARK - DOMMER: ANDY MADLEY (WEST YORKSHIRE)
NEWCASTLE SKARER: Rolando Aarons (kneoperert), Ciaran Clark (kne), Dwight Gayle (hamstring).
PRESTON SKADER: Calum Woods (kneoperert), John Welsh (lår), Tyias Browning
(kne), Tom Clarke (akilles), Greg Cunningham (beinbrudd),
KARANTENE: Alex Baptiste – 1 kamp fra 24/4. Ben Pearson – 2 kamper fra 24/4.


David Powter

 

Bookietest 2016